Nejvyšším bodem Lubné je vrch Skalka (699 m n. m.). Nejnižším bodem je výtok Lubenského potoka z obce (432 m n. m.). Na katastru obce se nacházejí svahy orientované na východ a západ, které jsou velmi mírné.
Prudší svahy jsou jen v údolí Lubenského potoka, východní svah Lubenského kopce na levém břehu Lubenského potoka má převýšení asi 60 metrů. Z geomorfologického hlediska se pozorované území obce Lubná nachází na dvou soustavách – Česká tabule a Českomoravská soustava.
Západní polovina katastru obce Lubná spadá do geomorfologického okrsku Borovský les. Jedná se převážně o zalesněnou krajinu zarostlou smrkem s příměsí buku, jedle, modřínu a borovice. Při okrajích se vyskytují louky s vlhkomilnými a rašelinnými druhy. Je pozorován výskyt jelení zvěře.
Hierarchické geomorfologické členění:
Hercynská oblast
Provincie: Česká vysočina
Subprovincie: Česko-moravská soustava
Soustava: Českomoravská vrchovina
Podsoustava: Hornosvratecká vrchovina
Podcelek: Žďárské vrchy
Okrsek: Borovský les
Východní část katastru obce Lubná spadá převážně do geomorfologického okrsku Novohradská stupňovina. Převažuje zde členitá pahorkatina se středním zalesněním smrkových porostů s příměsí borovice, jedle a buku. Do nejvýchodnějšího cípu zkoumaného území zasahuje nepatrně zalesněný Litomyšlský úval.
Hierarchické geomorfologické členění:
Hercynská oblast
Provincie: Česká vysočina
Subprovincie: Česká tabule
Soustava: Východočeská tabule
Podsoustava: Svitavská pahorkatina
Podcelek: Loučenská tabule
Okrsek: Novohradská stupňovina
Okrsek: Litomyšlský úval
Zdroj: Demek J., Mackovčin P., Balatka B., Buček A., Culek M., Čermák P., Dobiáš D., Havlíček M., Hrádek M., Kirchner K., Lacina J., Pánek T., Slavík P., Smolová I. & Vašátko J. (2014): Hory a nížiny: Zeměpisný lexikon ČR. Ed. 3. – Mendelova univerzita, Brno.